20 Temmuz 2017 Perşembe

Fenerbahçe 1-1 Monaco

Fenerbahçe hazırlık maçında Fransa kulüplerinden Monaco ile 1-1 berabere kaldı.


Monaco ilk yarı Falcao ile etkili ataklar geliştirdi. Dakika 4'te kornerden gelen topa Falcao'nun kafa vuruşu direkten döndü. Dakika 11'de ceza sahası içinde topla buluşan Falcao'nun pasında Kongolo boş kaleye topu dışarıya vurdu. Böylece Monaco önemli pozisyondan yararlanamadı. Dakika 20'de Josef ile Fenerbahçe atağı gelişti. Josef'in ortasında Van Persie'nin kafa vuruşunda top kaleci Subasic'te kaldı. Yine dakika 24'te Nabil Dirar ile Fenerbahçe'nin geliştirdiği atakta topla buluşan Valbuena'nın şutu top kaleci Subasic'te kaldı. Dakika 29'da Kongolo'nun pasında Gil Dias topu kaleci Volkan'ın üzerine vurdu. Dakika 36'da Tielemans'ın ortasında Jemerson'un kafa vuruşunda top az farkla dışarıya gitti... Monaco uygun pozisyonda golü bulamadı. Böylece ilk yarı sonucu golsüz beraberlikle tamamlanmış oldu. (0-0)


Dakika 49'da Nabil Dirar'ın pasında Van Persie'nin uygun pozisyonda vuruşunda kaleci Benaglio gole izin vermedi. Dakika 53'te Sidibe'nin geliştirdiği atakta Monaco golü buldu. Sidibe'nin sağ kanattan açtığı orta önce Falcao'nun kafa vuruşu ile direkten döndü. Direkten dönen topu Thomas Lemar tamamladı ve durumu 1-0 yaptı. Dakika 73'te Fabinho'dan etkili bir serbest vuruş izledik. Fabinho'nun serbest vuruşu az farkla dışarıya gitti. Dakika 78'de Fenerbahçe Stoch ile beraberlik golünü buldu. Serbest vuruş sırasında Ozan Tufan'ın pasında Miroslav Stoch kalenin sağ köşesine düzgün vuruş yaptı ve golü buldu. Dakika 79'da Fenerbahçe uygun pozisyonda Stoch ile bu sefer golü bulamadı. Nabil Dirar'ın pasında boşta olan Stoch topa düzgün vurdu ama kaleci Benaglio'yu geçemedi. Dakika 87'de Salih Uçan'ın ortasında forvet Ahmethan Köse'nin kafa vuruşunda kaleci Benaglio başarılıydı gole izin vermedi. Fenerbahçe - Monaco hazırlık mücadelesi bu sonuçla tamamlandı. (1-1)

 

Fenerbahçe'de oyuna sonradan giren Stoch iyi oyunuyla göze çarpan isim oldu. Stoch'un yanı sıra Nabil Dirar'da iyi oyunuyla maç boyunca etkili oldu. Monaco zaten iyi takım geliştirdiği ataklar girdiği pozisyonlar Fenerbahçe'den daha iyi ve etkiliydi. Monaco adına Falcao iyi oynadı. Tielemans ve Kongolo'da Monaco için beğendiğim oyuncular oldu. Kaleci Benaglio'da oyuna sonradan girmesine rağmen ikinci yarıda Monaco adına önemli kurtarışlar yaptı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder